Ahşap - Profire

İçeriğe git
AHŞAP
Timber has been a favoured construction and decoration material from the beginning of civilization. The fire safe use of wood and timber products is a problem of every day.

Depending on the type of wood and the application a suitable product can be found for wooden ceilings, linings or claddings. But also walls, panels and decorative wood can be made fire resistant using fire retardant wood products.
Ahşabın her tipi kendine özgü karakterik özelliğe sahiptir. Örneğin yumuşak levha ve cam ahşabın özellikleri ciddi bir oranda Bambu, kontraplak veya MDF Panellerden farklıdır. Yangına dayanıklı emici ahşap türleri emprenye sıvılarla kolaylıkla yapılabilir. Emici olmayan ahşap türleri, (şeffaf) bir kaplama ile en iyi yangına karşı dayanıklı hale getirebilir.
Şeffaf Kaplama
İntümesan kaplamalar yüksek ısının açığa çıktığı yangınlar gibi etkiler altında reaksiyona girerler. Isıtma kaplaması sebebiyle orijinal tabaka kalınlığından bir çok kez genleşir. Isı nedeniyle kaplama, orijinal kat kalınlığından birçok kez genişler, böylece yalıtkan karbon karı elde edilir. Karbon karater yangının etkilerinden ahşabı koruyacaktır. Standartlara göre bir binada kullanılan ahşap BS 476 Bölüm 6 ve BS 476 Bölüm 7'yi karşılar.

Yüzey pürüzsüz ve şeffaftır ve en yüksek estetik taleplere uygundur. İnce ahşap konstrüksiyonlar veya sistemler estetik değerlerini koruyabilmeleri için bozulmadan kalır.

Şeffaf yangına dayanıklı kaplama için uygulama alanı çok geniştir. İç ahşap veya ahşap konstrüksiyonların yanı sıra yumuşak, sert ve talaş ahşap, kontrplak, yalıtım panosu, kapılar gibi yüzeylerde de kullanılabilir.
Şeffaf Olmayan Kaplamalar
İntümesan kaplamalar yüksek ısının açığa çıktığı yangınlarda reaksiyona girerler. Isıtma kaplaması sebebiyle orijinal tabaka kalınlığından bir çok kez genleşir. Isı nedeniyle kaplama, orijinal kat kalınlığından birçok kez genişler, böylece yalıtkan karbon karı elde edilir. Karbon karater yangının etkilerinden ahşabı koruyacaktır. Standartlara göre bir binada kullanılan ahşap BS 476 Bölüm 6 ve BS 476 Bölüm 7'yi karşılar.

İntümesan kaplamaların yangına dayanıklı işlevi yanında, pürüzsüz, estetik bir tatmin edici bitirme sağlayacak, dayanıklı ve bakımı kolay olacaktır. Ahşap ve ahşap ürünler, geleneksel bir boyanın dekoratif özelliklerine sahip bir sistemle tam olarak yangına karşı korunacaktır. İnce intümesan kaplama tabakası, mimarların ve tasarımcıların ahşap çerçeveyi genel tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak kullanmalarını sağlar.

Yangına dayanıklı kaplama, iç ve dış mekan uygulamaları için geliştirilmiş su bazlı, kullanıma hazır şişen bir kaplama malzemesidir. Havasız sprey, fırça veya rulo ile çalışmak kolaydır. Ekstra dekoratif bir görünüm ve neme, kire karşı daha iyi koruma sağlamak için kullanılır. Son kat ile bitirilebilir.
Binalarda yangın geciktirici uygulamalar, şişen boya ve çimentolu kaplamalar hakkında daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın!
İletişim Formu
TELİF HAKKI © 2014-2017 PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TELİF HAKKI © 2014-2017
PROFIRE, TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön